Oslávte s nami svoje “POČATINY” aj v roku 2017 :)

Oslávte s nami svoje „počatiny“! – tak znie motto tohtoročnej celoslovenskej kampane 25. marec – Deň počatého dieťaťa, ktorú organizuje občianske združenie Fórum života s partnermi. „V tejto kampani už dlhé roky pozývame ľudí, aby sa stali hlasom tých, ktorí ho ešte nemajú. Šírime úctu ku každému nenarodenému dieťaťu a touto cestou sa snažíme mobilizovať spoločnosť nielen k tomu, aby si uvedomila vzácnosť každého počatého ľudského života, ale aj ku konkrétnym riešeniam v rámci prevencie, to znamená k pomoci tehotným ženám, dievčatám a matkám v zložitej životnej situácii,“ vysvetľuje manažérka projektu Libuša Dedáčková. Túto myšlienku je možné podporiť nosením bielej stužky – symbolu nevinnosti počatého ľudského života – v období okolo 25. marca.

Tohtoročná kampaň sa inšpirovala tou minuloročnou, keď sme do popredia osláv Dňa počatého dieťaťa dali myšlienku, že život každého jedného z nás sa začína počatím a tento dátum je rovnako dôležitý ako narodeniny. Ako hovorí jedna z iniciátorov “počatinového” projektu Mária Froncová, “až vtedy, keď objavíme hodnotu vlastného života, dokážeme dostatočne oceniť aj hodnotu života tých druhých. Keď sa zamyslíme nad tým, že sme to mohli byť práve my, koho mama by podstúpila potrat a nedovolila by nám narodiť sa, pochopíme, že je to veľmi osobná, doslova existenčná záležitosť pre každého z nás. Cez túto optiku začneme vnímať ako vzácny život každého počatého dieťaťa.“

160405_DeňTvojhoiPočatia_24

Tešíme sa, že minulý rok sa nám podarilo osloviť veľa mladých ľudí predovšetkým z univerzitných pastoračných centier, aj preto sme sa rozhodli v myšlienke oslavy “počatín” pokračovať a pozývame na ňu každého jedného človeka, ktorému záleží na ochrane života, bez ohľadu na vek. Či už vystrojíte veľkú oslavu s muffinmi, punčom a inými dobrotami, alebo k bielym stužkám a letákom budete rozdávať okoloidúcim iba obyčajné cukríky, určite vašu snahu ocenia nielen oni, ale predovšetkým ešte nenarodené deti, ktorým sa touto osvetovou kampaňou snažíme pomáhať. Ďakujeme vám za akúkoľvek formu podpory dobrej veci.

Manuál pre dobrovoľníkov a spolupracovníkov nájdete tu: Manuál DPD 2017

manual1