Známe osobnosti

Podporujem myšlienku Dňa počatého dieťaťa, lebo sám som bol prijatý mojou mamičkou, ktorá sa, aj napriek odporúčaniam lekárov, aby sa ma zbavila, rozhodla darovať mi život. Ale nielen preto. Máme schopnosť darovať život, a tá nesmie byť zneužitá ani poškvrnená.

(Daniel Hevier, spisovateľ, textár, pesničkár)


Podporujem myšlienku Dňa počatého dieťaťa, lebo dieťa je Boží dar, ktorý sa neodmieta. Zároveň sa prihováram ku všetkým ženám, aby sa nebáli tehotenstva, aby sa nebáli, čo príde po narodení ich dieťaťa. Hoci existuje mnoho ťažkých situácií, Boh je veľký stvoriteľ a naše životy sú v Jeho rukách, nemajme strach! Odmalička túžim po veľkej rodine a zásadne som proti potratom!

(Mária Čírová, speváčka, skladateľka)

 

Podporujem myšlienku Dňa počatého dieťaťa, lebo som presvedčený, že človek je človekom už pred narodením a súcitim s bezbrannými nemluvniatkami!

(Michal Štofej, skladateľ, textár, spevák skupiny Hudba z Marsu)

 

Čo sa týka voľby života… prečo som za ňu? Pretože si myslím, že každý má právo na život… KAŽDÝ… Či je to dieťa počaté z lásky, alebo násilím…možno sa mi to ľahko hovorí, ale to dieťatko za nič nemôže… Práve preto si myslím, že potraty by sa robiť nemali, pretože je to vražda… Všetkým budúcim mamičkám veľmi držím palce, a verím, že aj oni sa rozhodnú pre voľbu života

(Dominika Stará, speváčka)